.Τρίτη σερί νίκη για τον Ολυμπιακό

Την τρίτη διαδοχική νίκη του στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας πήρε σήμερα ο Ολυμπιακός στη Λιβαδειά. Οι «ερυθρόλευκοι» κατέβαλαν την αντίσταση του Λεβαδειακού με 1-0, χάρη στο γκολ του Τζεμπούρ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, και διατήρησαν το αήττητό τους στη διοργάνωση.

ΑΕΚ-Ξάνθη 1-0

Με τον Αντώνη Πετρόπουλο να σκοράρει το πρώτο τέρμα του σε επίσημο αγώνα της ΑΕΚ, στο 68΄, η Ένωση σημείωσε πολύ μεγάλη νίκη με 1-0 επί της Ξάνθης στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Αυτό ήταν το πρώτο τρίποντο των «κιτρινόμαυρων» για το 2013, ύστερα από τρεις αναμετρήσεις.

Πανθρακικός-Πλατανιάς 1-1

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας της Κομοτηνής ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Πλατανιά, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ναζλίδη στο 51΄, για να ισοφαρίσει ο Παπαδόπουλος στο 66΄.