.Διπλό και δεύτερη θέση για τον ΠΑΟΚ

Στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας, πέρασε ο ΠΑΟΚ, καθώς σε αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική, επικράτησε 2-1 στη Νέα Σμύρνη του Πανιωνίου και προσπέρασε τους «κυανέρυθρους» στην βαθμολογία. Τα τέρματα για την ομάδα της Θεσσαλονίκης, πέτυχε ο Αθανασιάδης (39` και 42`), ενώ για τους γηπεδούχους, μείωσε ο Αραβίδης στο 56ο λεπτό.

Αστ.Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

Στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας εδραιώθηκε ο Αστέρας Τρίπολης. Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στην Τρίπολη με γκολ που σημείωσαν οι Ουσέρο στο 41΄ και Εγκον στις καθυστερήσεις (90΄+3΄).

Ξάνθη-Λεβαδειακός 1-0
Σ΄ένα πολύ κακό, ποιοτικά, ματς η Ξάνθη επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού στα Πηγάδια με γκολ του Ονουάτσι στο 73΄.Οι γηπεδούχοι πέτυχαν μόλις τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα.